Darmowe parkingi w Bolonii – gdzie parkować?

Bolonia, Włochy - Dwie wieże (Due Torri), Asinelli i Garisenda, symbole średniowiecznych wież bolońskich.

Bolonia — Bolognato niezwykle popularna wśród turystów miejscowość, właściwie stolica regionu Emilia-Romania we Włoszech. Region słynie z najstarszego istniejącego do dziś uniwersytetu świata oraz przepysznej lokalnej kuchni. Bologna określana jest także, jako miasto La Rossa co w polskim tłumaczeniu znaczy czerwona. Wzięło się to stąd, że tutejsze zabudowania powstały … Zobacz więcej »

Modena, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, dojazd

The city of Modena seen during a summer sunset from above. Modena, Emilia Romagna, Italy

Modena to miasto leżące w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romania. Słynie z historycznego centrum, którego zabytki znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.To stare włoskie miasto przyciąga przede wszystkim bogatym programem kulturalnym. Jest wiele interesujących i pięknych miejsc, w których wizyta przyniesie prawdziwą przyjemność każdemu … Zobacz więcej »

Bolonia – praktyczne informacje dla podróżnych

Przybywając do miasta Bolonia po raz pierwszy, z pewnością każdemu przyda się garść cennych rad. Poniżej przedstawione zostały praktyczne wskazówki odnoszące się do tutejszego transportu, godzin otwarcia sklepów oraz najlepszych lokalizacji hoteli będących dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania miasta. Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj … Zobacz więcej »