Muzeum Ferrari w Maranello

, Tagi , , ,

Muzeum Ferrari

(kiedyś znane także jako Galleria Ferrari) jest poświęcone samochodom sportowym jednej z najpopularniejszych światowych marek. Zwiedzających wita hasłem „Live the dream”, obiecując wspaniałe, niezapomniane przeżycia. Znajduje się 300 m od fabryki Ferrari w mieście rodzinnym właściciela, Enzo Ferrari, w Maranello, nieopodal Modeny. Muzeum zostało założone w 1990r. a w 2004r. dobudowano dodatkowe skrzydło. Obiekt ten, w swej obecnej formie działa nieprzerwanie od 1995r. Powierzchnia całkowita muzeum wynosi 2,500 metrów kwadratowych. Rocznie odwiedza je około 180,000 gości.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kup Bilet online: Muzeum Ferrari w Maranello

Wystawa 

Muzeum Ferrari skupia się zarówno na historii marki, jak i jej obecnej działalności. Chociaż głównym celem muzeum jest prezentacja samochodów zarówno wyścigowych, jak i tych przeznaczonych do użytku codziennego, muzeum jest również w posiadaniu bogatej kolekcji trofeów, fotografii oraz innych historycznych obiektów związanych z włoskim przemysłem motoryzacyjnym. W Muzeum prezentowane są również silniki, aerodynamiczne modele, czy na przykład fragmenty tapicerki. Spotkamy tu zarówno model 125, a więc pierwszy samochód zbudowany przez Ferrari, jak również F50 – drogowy bolid Formuły 1. Wystawa stała poświęcona Formule 1 i Mistrzostwom Świata, innowacjom technologicznym oraz procesowi przemiany samochodu wyścigowego na środek codziennego transportu, znajduje się w pięciu pomieszczeniach, obsługujących ekspozycje tematyczne. Można tu także obejrzeć boksy, z których kierownictwo Ferrari wydaje rozkazy swoim kierowcom oraz  w pełni umeblowane biuro Enza, które poczatkowo znajdowało się w Modenie. To jednak nie wszystko: czeka na nas np. Sekretny Pokój z filmami, symulator Formuły 1 – jeden dla dorosłych i drugi dla dzieci, a także wielki sklep Ferrari oraz zachęcająca do wejścia kawiarenka. Natomiast wystawy czasowe poświęcone są często postaciom, miejscom, zawodom, czy wydarzeniom związanym z Ferrari. Dla zwiedzających Muzeum jest przewidziany autobus, odjeżdżający co 45 min. spod muzeum Ferrari w Maranello do centrum Modeny. Ferrari to z pewnością jedna z najbardziej prestiżowych marek pod względem produkcji samochodów i ich designu, a zawdzięcza to przede wszystkim założycielowi, Enzo Ferrari, znanemu także jako „Drake”, który od samego początku odnosił zwycięstwa i dbał o rozwój wego przedsiębiorstwa jako światowej legendy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kup Bilet online: Muzeum Ferrari w Maranello

W przeszłości Ferrari uczestniczył i często wygrywał w takich wyścigach, jak: Daytona, Le Mans, Sebring, Mille Miglia, czy Targa Florio. Nie bez sukcesu uczestniczył również w Światowych Mistrzostwach Formuły 1. Pierwszy samochód został wybudowany w Maranello w 1947 r. i od tego momentu, firma nigdy nie przestała się rozwijać. Esencją filozofii firmy mogłaby być sławna wypowiedź Enzo Ferrari: „Per me, la vittoria più importante è quella che debbo ancora conseguire” – „Dla mnie najważniejszym zwycięstwem jest to, które dopiero nadejdzie.”

Symulator Ferrari

Czas: 7 min (jedno okrążenie) Koszt: 25 euro (z VAT) W symulatorze możemy poczuć tor wyścigowy, reakcję na stan nawierzchni i krawężników oraz nadzwyczajne przyspieszenie i moc hamowania.

Wynajem samochodu

Koszt: 50 euro za kilkanaście minut jazdy Istnieje możliwość wynajęcia jeden z szeregu supersamochodów będących własnością muzeum.

Bilet dla 1 osoby:

dorośli: 15 euro młodzież szkolna pow. 10 roku życia, seniorzy pow. 65 roku życia, organizacje po uzyskaniu specjalnej zgody, przewodnicy wycieczek: 13 euro dzieci w wieku szkolnym od 6 do 18 roku życia, opiekunowie niepełnosprawnych: 11 euro dzieci od 6 do 18 roku życia z rodzicami: 5 euro niepełnosprawni oraz dzieci poniżej  roku życia: za darmo

Bilety łączone:

Bilety łączone do Muzeum w Maranello oraz Muzeum Enzo Ferrari: Dorośli: 26 euro młodzież szkolna pow. 10 roku życia, seniorzy pow. 65 roku życia, organizacje po uzyskaniu specjalnej zgody, przewodnicy wycieczek: 22 euro dzieci od 6 do 18 roku życia z rodzicami: 10 euro niepełnosprawni oraz dzieci poniżej  roku życia: za darmo

Godziny otwarcia:

Od 1 października do 30 kwietnia: Codziennie (również w święta) od 9.30 do 18.00. Od 1 maja do 30 września: Codziennie (również w święta) od 9.30 do 19.00 Zamknięte: 25 grudnia, 1 stycznia Istnieje możliwość rezerwacji przewodnika indywidualnego w języku włoskim, lub obcym, codziennie, oprócz dni, w których muzeum jest zamknięte, tj. 25 grudnia oraz 1 stycznia. Rezerwacji należy dokonać najwcześniej tydzień przed wizytą. Zwiedzanie z przewodnikiem kosztuje 50 euro (razem z VAT) i trwa ok. 1 godz. Zalecane jest max. 25-30 gości na przewodnika.

Wybierasz się do Bolonii? 

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Bolonii w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do Bolonii. Sprawdź TOP 5 najlepszych i najtańszym hoteli w Bolonii.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Bazylika św. Dominika

Dwie wieże

Następny