Muzeum Ferrari

, Tagi , , ,

Muzeum Ferrari

(kiedyś znane także jako Galleria Ferrari) jest poświęcone samochodom sportowym jednej z najpopularniejszych światowych marek. Zwiedzających wita hasłem „Live the dream”, obiecując wspaniałe, niezapomniane przeżycia. Znajduje się 300 m od fabryki Ferrari w mieście rodzinnym właściciela, Enzo Ferrari, w Maranello, nieopodal Modeny. Muzeum zostało założone w 1990r. a w 2004r. dobudowano dodatkowe skrzydło. Obiekt ten, w swej obecnej formie działa nieprzerwanie od 1995r. Powierzchnia całkowita muzeum wynosi 2,500 metrów kwadratowych. Rocznie odwiedza je około 180,000 gości.

Wystawa 

Muzeum Ferrari skupia się zarówno na historii marki, jak i jej obecnej działalności. Chociaż głównym celem muzeum jest prezentacja samochodów zarówno wyścigowych, jak i tych przeznaczonych do użytku codziennego, muzeum jest również w posiadaniu bogatej kolekcji trofeów, fotografii oraz innych historycznych obiektów związanych z włoskim przemysłem motoryzacyjnym. W Muzeum prezentowane są również silniki, aerodynamiczne modele, czy na przykład fragmenty tapicerki. Spotkamy tu zarówno model 125, a więc pierwszy samochód zbudowany przez Ferrari, jak również F50 – drogowy bolid Formuły 1. Wystawa stała poświęcona Formule 1 i Mistrzostwom Świata, innowacjom technologicznym oraz procesowi przemiany samochodu wyścigowego na środek codziennego transportu, znajduje się w pięciu pomieszczeniach, obsługujących ekspozycje tematyczne. Można tu także obejrzeć boksy, z których kierownictwo Ferrari wydaje rozkazy swoim kierowcom oraz  w pełni umeblowane biuro Enza, które poczatkowo znajdowało się w Modenie. To jednak nie wszystko: czeka na nas np. Sekretny Pokój z filmami, symulator Formuły 1 – jeden dla dorosłych i drugi dla dzieci, a także wielki sklep Ferrari oraz zachęcająca do wejścia kawiarenka. Natomiast wystawy czasowe poświęcone są często postaciom, miejscom, zawodom, czy wydarzeniom związanym z Ferrari. Dla zwiedzających Muzeum jest przewidziany autobus, odjeżdżający co 45 min. spod muzeum Ferrari w Maranello do centrum Modeny.

Ferrari to z pewnością jedna z najbardziej prestiżowych marek pod względem produkcji samochodów i ich designu, a zawdzięcza to przede wszystkim założycielowi, Enzo Ferrari, znanemu także jako „Drake”, który od samego początku odnosił zwycięstwa i dbał o rozwój wego przedsiębiorstwa jako światowej legendy.

W przeszłości Ferrari uczestniczył i często wygrywał w takich wyścigach, jak: Daytona, Le Mans, Sebring, Mille Miglia, czy Targa Florio. Nie bez sukcesu uczestniczył również w Światowych Mistrzostwach Formuły 1.

Pierwszy samochód został wybudowany w Maranello w 1947 r. i od tego momentu, firma nigdy nie przestała się rozwijać. Esencją filozofii firmy mogłaby być sławna wypowiedź Enzo Ferrari: „Per me, la vittoria più importante è quella che debbo ancora conseguire” – „Dla mnie najważniejszym zwycięstwem jest to, które dopiero nadejdzie.”

 

Symulator Ferrari

Czas: 7 min (jedno okrążenie) Koszt: 25 euro (z VAT)

W symulatorze możemy poczuć tor wyścigowy, reakcję na stan nawierzchni i krawężników oraz nadzwyczajne przyspieszenie i moc hamowania.

 

Wynajem samochodu

Koszt: 50 euro za kilkanaście minut jazdy

Istnieje możliwość wynajęcia jeden z szeregu supersamochodów będących własnością muzeum.

 

Bilet dla 1 osoby:

dorośli: 15 euro

młodzież szkolna pow. 10 roku życia, seniorzy pow. 65 roku życia, organizacje po uzyskaniu specjalnej zgody, przewodnicy wycieczek: 13 euro

dzieci w wieku szkolnym od 6 do 18 roku życia, opiekunowie niepełnosprawnych: 11 euro

dzieci od 6 do 18 roku życia z rodzicami: 5 euro

niepełnosprawni oraz dzieci poniżej  roku życia: za darmo

Bilety łączone:

Bilety łączone do Muzeum w Maranello oraz Muzeum Enzo Ferrari:

Dorośli: 26 euro
młodzież szkolna pow. 10 roku życia, seniorzy pow. 65 roku życia, organizacje po uzyskaniu specjalnej zgody, przewodnicy wycieczek: 22 euro

dzieci od 6 do 18 roku życia z rodzicami: 10 euro

niepełnosprawni oraz dzieci poniżej  roku życia: za darmo

Godziny otwarcia:

Od 1 października do 30 kwietnia: Codziennie (również w święta) od 9.30 do 18.00.

Od 1 maja do 30 września: Codziennie (również w święta) od 9.30 do 19.00

Zamknięte: 25 grudnia, 1 stycznia
Istnieje możliwość rezerwacji przewodnika indywidualnego w języku włoskim, lub obcym, codziennie, oprócz dni, w których muzeum jest zamknięte, tj. 25 grudnia oraz 1 stycznia. Rezerwacji należy dokonać najwcześniej tydzień przed wizytą. Zwiedzanie z przewodnikiem kosztuje 50 euro (razem z VAT) i trwa ok. 1 godz. Zalecane jest max. 25-30 gości na przewodnika.

Wybierasz się do Bolonii? 

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Bolonii w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do Bolonii. Sprawdź TOP 5 najlepszych i najtańszym hoteli w Bolonii.

Poprzedni

Bazylika św. Dominika

Dwie wieże

Następny