Samochodem do Bolonii

Tagi , , , , , ,

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać samochodem do Bolonii

Niewątpliwie jednym z najwygodniejszych środków transportu jest samochód. Wybierając się w podróż warto jest wcześniej sprawdzić trasę, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów. Bolonia jest ważnym węzłem komunikacyjnym na mapie Włoch. Jest połączona siecią autostrad z czterema największymi sąsiadującymi miastami: Padwą, Parmą, Florencją oraz z Rimini. Ostatnia autostrada A14, nazywana również Autostradą Adriatycką (Autostrada Adriatica) jest jedną z najdłuższych na Półwyspie Apenińskim i łączy Bolonię z odległym o ponad 750km Taranto na samym południu Włoch w regionie Kalabria.

Koszty autostrady

Koszt przejazdu autostradą zależy oczywiście od typu naszego środka transportu oraz ukształtowania terenu (cena jest wyższa w przypadku przejazdu w terenie górskim). Przykładowo dla pojazdów o wysokości do 1,3 m (typu A) wynosi powyżej 0,70 € za kilometr na terenie paskim i 0,83 € za kilometr na terenie górskim.

W samej Bolonii z pewnością dużym ułatwieniem są tzw. parcheggi di interscambio, stworzone specjalnie dla turystów z własnym środkiem transportu. Są to parkingi znajdujące się w

Bolonia – gdzie spać?

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

O Bolonii słów kilka

Pociągiem do Bolonii

Następny