Jak dostać się z lotniska w Bolonii do Florencji: Przewodnik

Tagi , , , , , ,

W okolicach Florencji znajduje się kilka lotnisk i nie zawsze łatwo jest znaleźć to odpowiednie dla swoich potrzeb. Głównym lotniskiem w mieście Florencja jest Peretola, oddalone o 15 minut jazdy samochodem. W tym wpisie dowiesz się, jak dostać się z lotniska w Bolonii do Florencji, a także jak dotrzeć z obu lotnisk do miejsca docelowego w mieście. Oba lotniska oddalone są od siebie o około godzinę drogi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach podróżowania między nimi. Mamy również przewodniki o tym, gdzie się zatrzymać we Florencji i co zobaczyć, kiedy tam będziesz.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co powinieneś wiedzieć o lotnisku w Bolonii

Lotnisko w Bolonii to główne lotnisko w Emilii-Romanii, regionie obejmującym miasta Bolonia i Florencja. Jest to szóste najbardziej ruchliwe lotnisko we Włoszech, które w 2017 roku obsłużyło około 11 milionów pasażerów. Lotnisko w Bolonii jest połączone z ponad 99 miejscami docelowymi za pośrednictwem 33 linii lotniczych, co sprawia, że jest to świetny węzeł komunikacyjny dla podróży do i z Włoch. Lotnisko znajduje się około 10 km na północ od centrum Bolonii, bardzo blisko stacji kolejowej Aeroporto Bologna. Posiada dwa pasy startowe, jeden północny i jeden południowy, oraz dwa terminale. Terminal 1 jest wykorzystywany przez tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair i easyJet, natomiast terminal 2 jest używany przez inne linie lotnicze.

Lotnisko Per FI Consolini

Mniejsze lotnisko Florencja znajduje się w toskańskim nadmorskim miasteczku Punta Ala, około 30 km (19 mil) na północny zachód od Florencji. Obsługuje ono głównie loty krótko- i średniodystansowe, a rocznie obsługuje mniej niż 5 milionów pasażerów. Codziennie odbywa się kilka lotów między Florencją a Bolonią, Londynem, Madrytem, Paryżem i innymi dużymi miastami europejskimi. Lotnisko we Florencji jest mniejsze od bolońskiego i ma mniej połączeń, ale znajduje się bliżej miasta. Jeśli podróżujesz z Ameryki Północnej, najprawdopodobniej dotrzesz do Bolonii.

Dojazd z lotniska w Bolonii do Florencji autobusem

Najprostszym sposobem na dostanie się z lotniska w Bolonii do Florencji autobusem jest skorzystanie z jednego z regularnych połączeń autobusowych, które łączą oba miasta. Bilet można kupić online lub na dworcu autobusowym w Bolonii. Zalecanymi przewoźnikami autobusowymi na trasie Bolonia-Florencja są Autostradale, SAD i SIT Bus. Po przyjeździe na lotnisko można zapytać w punkcie informacyjnym, gdzie znajduje się przystanek autobusowy. Lotnisko w Bolonii jest również połączone z lotniskiem we Florencji, więc można skorzystać z autobusu kursującego pomiędzy tymi dwoma lotniskami. Możesz również skorzystać z usług prywatnego minibusa, który odbierze Cię bezpośrednio z lotniska. Jest to oczywiście droższe rozwiązanie, ale może być wygodnym sposobem dotarcia z lotniska do hotelu we Florencji.

Dojazd z Per FI Consolini do Florencji samochodem

Jeśli chcesz jechać do Florencji z lotniska w Bolonii, najlepiej kierować się na Autostradę del Sole (A1) do Florencji. To 3 godziny jazdy. Między Bolonią a Florencją pobierana jest opłata drogowa, dlatego należy mieć przy sobie gotówkę, aby ją uiścić. Inną możliwością jest skorzystanie z bezgotówkowego urządzenia do uiszczania opłat, takiego jak „Carta d’Autista”. Istnieje także kilka bezpłatnych alternatyw dla autostrady A1, na przykład droga SS16. Jest ona nieco dłuższa, ale pozwala ominąć płatną drogę.

Dojazd z lotniska w Bolonii do Florencji taksówką

Jeśli chcesz wziąć taksówkę, możesz zadzwonić po nią z wyprzedzeniem, złapać ją na lotnisku w Bolonii lub skorzystać z aplikacji takiej jak Uber. W Bolonii jest tylko kilka postojów taksówek i może być długa kolejka, więc lepiej zadzwonić z lotniska. Średnia cena za przejazd taksówką z lotniska w Bolonii do Florencji powinna wynosić około 95-100 EUR.

W tym przewodniku opisano najczęstsze sposoby dotarcia z lotniska w Bolonii do Florencji. Istnieją również inne opcje, takie jak transport publiczny lub wynajęcie samochodu. Należy pamiętać, że podróż między lotniskiem w Bolonii a Florencją zajmuje około półtorej godziny, natomiast podróż między centrum Bolonii a centrum Florencji zajmuje około 2 godzin. Aby uzyskać więcej informacji o lotnisku w Bolonii i pozostałych częściach Włoch, możesz śledzić ten blog. Życzymy bezpiecznej podróży!

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Kiedy jechać do Rimini?- pogoda i temperatura w ciągu roku

Wynajem samochodu w Bolonii

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak dostać się z lotniska w Bolonii do Florencji: Przewodnik”

  1. Witam, Dziękuję za porady. mam jednak problem jak znaleźć połączenie z Lotniska w Bolonii połączonego z lotniskiem we Florencji? Czy kojarzysz przewoźnika gdzie można skorzystać z autobusu kursującego pomiędzy tymi dwoma lotniskami? Będę bardzo wdzięczna za poradę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności