Jak dojechać z Rimini do San Marino?

Tagi , , , , , , ,

Wymarzone włoskie wakacje, to dla wielu z nas definicja owocnie i wyjątkowo spędzonego czasu. Nie da się ukryć, że z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się na odwiedzenie słonecznej Italii. Ich ulubionym miejscem stało się malownicze miasto Rimini. Położone jest ono na wschodnim wybrzeżu Włoch nad Morzem Adriatyckim. To niewielkie miasteczko dostarcza absolutnie wszystkiego, co jest niezbędne ku temu, by spędzić imponujące wakacje. Znajdziemy tam piękne plaże, a także i historyczne budowle oraz zabytki. Niemniej jednak wielu turystów docenia również fakt, że wycieczka do Rimini to również świetna okazja do odwiedzenia jednego z najmniejszych państw w Europie, czyli San Marino. Wobec tego, jak dojechać z Rimini do San Marino?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dojazd do San Marino z Rimini- komunikacja miejska

Chodź Rimini leży niezwykle blisko San Marino, to jednak dojazd tam przy pomocy komunikacji miejskiej jest niezwykle skomplikowany. Oczywiście nie jest on niemożliwy, jednak turyści powinni przygotować się na nieco więcej przesiadek i mocno wydłużony czas podróży. Wobec tego, jak dostać się z Rimini do San Marino przy pomocy komunikacji miejskiej? Otóż:

  • po pierwsze musimy dostać się na stację oznaczoną jako Rimini FS, a następnie odnaleźć tam autobus linii 160, który odjeżdża do miasteczka Piazza V. Emanuelle. Ta podróż zajmuje około godziny i 3 minut.
  • ze stacji Piazza V. Emanuelle turyści muszą przesiąść się w autobus oznaczony numerem 162, który jedzie w kierunku San Donato. Jednak docelowym przystankiem podróżnych będzie Crispi 24, ta podróż zajmie nam nie więcej niż 25 minut.
  • z Crispi 24 należy przejść około 500 metrów- 3 minuty spacerem do stacji w Petricara Centro. Tam z kolei trzeba znaleźć autobus oznaczony numerem 141, który odjeżdża do Sogliano Capolinea. Niemniej jednak 14 przystankiem na trasie jest San Marino i to właśnie ono będzie naszym docelowym miejscem podróży.

Podsumowując, cała podróż z komunikacją miejską z Rimini do San Marino zajmie nam nieco ponad 3 godziny, biorąc pod uwagę, że wszystkie autobusy, a także i my, znajdziemy się na przystankach we właściwym czasie.

Dojazd samochodem

Opcja dojazdu do San Marino z Rimini przy pomocy samochodu z pewnością będzie o wiele krótsza, a także bardziej komfortowa. Okazuje się bowiem, że do przejechania będziemy mieć jedynie 20 kilometrów i nie zajmie nam to więcej niż 28 minut, o ile ulice nie będą się korkować lub w najgorszym przypadku zajmie nam to około 40 minut. Samochód bez większych przeszkód wypożyczymy w Rimini. Następnie początek naszej podróży zaczyna się na drodze Via Santa Aqulina, czyli na drodze oznaczonej numerem SS72. Okazuje się, że za pomocą tej drogi nasza trasa również dobiegnie końca, gdyż prowadzi ona prosto z Rimini do samego San Marino. Podróż ta będzie z pewnością szybka i niezwykle przyjemna.

Przeczytaj także: Hotele w Bolonii

Dojazd z Rimini do San Marino taksówką

Taksówki również regularnie kursują z Rimini do San Marino. Niemniej jednak podróżni, decydując się na taką opcję, będą musieli pamiętać, że mogą za taki przejazd dość słono zapłacić. Okazuje się, że bilet na komunikację miejską nie będzie kosztował nas więcej niż 8-10 euro. W tym momencie taksówka to koszt od 40 do 55 euro, w zależności od wybranej korporacji. Co więcej, w przypadku taksówki droga wygląda dokładnie tak samo, jak podczas podróży samochodem, więc z pewnością taxi z Rimini do San Marino nie będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Rawenna, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, dojazd

Bolonia- hotele, które są najbliżej lotniska

Następny

6 komentarzy do wpisu „Jak dojechać z Rimini do San Marino?”

  1. Autobus do San Marino odjeżdża spod dworca kolejowego w Rimini co godzinę z przystanku obok Hotelu Napoleon. Teoretycznie można kupić bilet u kierowcy, ale pierwszeństwo mają podróżni z wcześniej kupionym biletem np. w kiosku z papierosami Tabak ok. 100 m od przystanku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności