Piazza di Porta Ravegnana

, Tagi , , , ,

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Piazza di Porta Ravegnana

jest jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc Bolonii, w to za sprawą choćby słynnych Dwóch Wież (Due Torri). Tutaj postawiony został również pomnik patrona miasta Św. Petroniusza.

Nazwa samego placu pochodzi najprawdopodobniej od antycznej bramy nieopodal, która została postawiona przy wyjeździe na Via Emilia, drogę prowadzącą do innego większego miasta regionu Emilia Romagna, Rawenny.

Historia

Na przestrzeni wieków, plac zmieniał się wielokrotnie. Z upływem czasu, Piazza Ravegnana stała się swego rodzaju węzłem komunikacyjnym dróg, które prowadziły w cztery strony świata, jak np. via Rizzoli, via Castiglione, via San Vitale, Strada Maggiore, czy też słynna Via Zamboni, prowadząca do dzielnicy uniwersyteckiej.

Po jednej stronie placu znajdują się datowane na koniec XI i początek XII w. Dwie Wieże, Asinelli i Garisenda, z których to można obejrzeć rozległą panoramę miasta. Zostały one wybudowane przez dwa możne rody bolońskie, na symbol swej potęgi i bogactwa. Postawione w strategicznym punkcie przy wjeździe do miasta, miały funkcję sygnalizacyjną i obronną.

Po drugiej stronie Piazza Ravegnana znajduje się antyczny budynek, dawna siedziba Arte dei Drappieri, przekształcona w 1963 r. w Bibliotekę Feltrinelli (Libreria Feltrinelli). Na środku placu znajduje się natomiast siedemnastowieczny pomnik Św. Petroniusza, świętego i patrona miasta.

Wybierasz się do Bolonii? 

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Bolonii w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do Bolonii. Sprawdź TOP 5 najlepszych i najtańszym hoteli w Bolonii.

Bolonia – gdzie spać?

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Pałac Króla Enzo

Portyki i bramy Bolonii

Następny