Rimini atrakcje – TOP 15 najciekawszych

Tagi , , , ,

Rimini jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych i renomowanych kurortów plażowych w całej Europie. Kurort ten posiada ponad 15-kilometrowy odcinek pięknych plaż z białym piaskiem, mnóstwa hoteli oraz niezliczoną liczbą barów i restauracji. Tysiące turystów przybywa tu, aby rozkoszować się słońcem oraz zrelaksować się na plażach. Co warto zobaczyć? Jakie atrakcje czekają w Rimini?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Rimini – podstawowe informacje

Rimini jest jednym z największych miast położonych w regionie Emilia-Romania, we Włoszech. Co ciekawe, ten włoski region posiadał niegdyś duże znaczenie w Imperium Rzymskim, o czym świadczą pozostałości rzymskiego miasta. Pierwotnie miasto założono w 268 r. p.n.e. i pełniło ono funkcję ważnego punktu komunikacyjnego. Dodatkowo jego położenie nad Morzem Adriatyckim czyniło je ważną twierdzą. W średniowieczu Rimini przechodziło z rąk do rąk, aż w końcu znalazło się pod panowaniem Ostrogotów. Było również bardzo ważne podczas włoskiej rewolucji w XIX wieku.

Oprócz fantastycznych plaż, Rimini posiada także mnóstwo zabytków, parków, uroczych placów i interesujących muzeów.

Rimini – TOP 15 najciekawszych atrakcji

Plaże w Rimini

Rimini słynie z długiego odcinka piaszczystych plaż, które są idealnym miejscem na relaks, opalanie się i pływanie w ciepłym Adriatyku. Począwszy od Parco Federico Fellini, plaża ciągnie się na wiele kilometrów. Przy plaży znajduje się także wiele luksusowych hoteli, barów plażowych, restauracji i wypożyczalni leżaków. Z pewnością mnogość udogodnień na plaży zapewni Tobie i Twojej rodzinie rozrywkę na wiele dni w Rimini.

Museo della Citta

Dla tych, którzy interesują się archeologią i historią starożytną, Museo della Citta jest idealnym miejscem do odwiedzenia. To wspaniałe muzeum znajduje się w starym klasztorze przy Via Luigi Tonini, w odległości kilku minut spacerem od Ponte di Tiberio i Piazza Tre Martiri. W muzeum tym można zobaczyć ponad 1500 artefaktów i relikwii pochodzących z czasów prehistorycznych. Wśród ułożonych chronologicznie artefaktów są m.in.: starożytne rzeźby, ceramika, wyroby szklane, monety oraz sprzęt chirurgiczny, który odkopano na Piazza Ferrari. W galerii sztuki znajdują się arcydzieła pochodzące z XIV-wiecznej szkoły Rimini, a także dzieła renesansowe zamówione przez rodzinę Malatesta, w tym m.in.: „Pietę” Belliniego i „Ołtarz Tornabuoni” Domenico Ghirlandaio.

W sąsiedztwie muzeum znajdują się duże wykopaliska, które są widoczne pod szklaną podłogą. Oprócz rzymskiego domu, miejsce to prezentuje także późniejsze znaleziska, które posiadają ponad 2000 lat.

Polecany artykuł: Najlepsze hotele we włoskim Rimini- gdzie zatrzymać się na nocleg?

Ponte di Tiberio

Kolejna pozostałość po rzymskich mieszkańcach Rimini – Ponte di Tiberio, znajduje się na końcu kanału, który biegnie od plaży do Parco XXV Aprile. Piękny most Tiberio zbudowano w 20 r. p.n.e. Na uwagę zasługuje fakt, że most ten nadal stoi w praktycznie idealnym stanie, pomimo że ma prawie 2000 lat.

Plaża Riccione

Nie tylko Rimini słynie z szerokich i piaszczystych plaż. Warto wybrać się na krótką wycieczkę w kierunku kolejnego pięknego kurortu – Riccione. To małe nadmorskie miasto także posiada ładną i długą plażę, która posiada wiele udogodnień i wysokiej jakości hoteli. Oprócz plaży, Riccione słynie również z naturalnych źródeł termalnych i ośrodków spa. Warto przyjechać tutaj, aby się zrelaksować i odmłodzić ciało oraz umysł. Tuż za Riccione znajdują kurorty Misano Adriatico i Cattolica. Co ciekawe, podobnie jak plaże na północnym wybrzeżu Rimini, miejscowość Cattolica jest popularnym nadmorskim kurortem od połowy XIX w. Oprócz szerokiej oraz długiej plaży, miasto to oferuje także duży wybór możliwości uprawiania sportów wodnych takich jak na przykład: windsurfing, żeglarstwo oraz narty wodne.

Parco Giovanni Paolo II

Chociaż Rimini jest światowej klasy nadmorskim kurortem, posiada również kilka wspaniałych parków publicznych, z których najbardziej znanym jest Parco Giovanni Paolo II. Park ten znajduje się na południu Rimini obok Pałacu Kongresowego. W centrum parku znajduje się duże Lago Mariotti, w którym żyje wiele gatunków dzikich zwierząt. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy lubią spacerować i oddychać świeżym powietrzem oraz dla rodzin, które szukają otwartej przestrzeni dla dzieci. Na terenie parku znajduje się wiele ścieżek rekreacyjnych i miejsc, gdzie mogą się bawić dzieci.

La Ruota Panoramica

Na skraju głównego odcinka plaży w Rimini znajduje się diabelski młyn o nazwie „La Ruota Panoramica”. To gigantyczne koło ma 55 metrów wysokości, waży około 360 ton i ma 28 kabin, które mogą pomieścić do nawet 168 osób! Z pewnością jest to najlepszy sposób na zobaczenie miasta z lotu ptaka, ponieważ koło porusza się powoli. Pełny obrót „La Ruota Panoramica” zajmuje około 20 minut.

Pole golfowe- Rivergreen Golf

Rivergreen Golf znajduje się obok kanału i plaży w Rimini. Co ciekawe, pole to jest pierwszym ekologicznym polem do minigolfa we Włoszech. Na terenie pola znajduje się wiele pięknych drzew i różnych elementów wodnych. Dwa pola golfowe z 18 dołkami czekają, aby wypróbować swoich umiejętności golfowych. Gra w golfa to świetny sposób na spędzenie słonecznego popołudnia i grę z przyjaciółmi lub z rodziną.

Arco D’Augusto

Łuk Augusta jest jednym z najważniejszych zabytków, który znajduje się w centrum Rimini. Zbudowano go w 27 r. p.n.e. i nazwano na cześć Cezara Augusta. Pierwotnie na szczycie bramy stał imponujący posąg cesarza, ale zastąpiono go późniejszym średniowiecznym dodatkiem krenulacji. Obecnie Łuk Augusta znajduje się w doskonałym stanie pomimo swoich lat. Dodatkowo otaczające go tereny są przyjemne do spacerów i podziwiania tego ważnego rzymskiego reliktu.
Warto wiedzić, że Łuk Augusta w Rimini jest fragmentem murów obronnych, które zburzono w latach trzydziestych XX wieku.

Tempio Malatestiano

W Rimini znajduje się wiele budynków sakralnych, ale żaden z nich nie jest tak imponujący i znany jak świątynia Tempio Malatestiano. Ta niedokończona katedra została zbudowana w IX wieku i usytuowana jest przy Via IV Novembre. Katedra wygląda na prawie ukończoną, ale na frontowej fasadzie znajduje się luka i odsłonięta ceglana ściana, co świadczy o niedokończonej budowie. Wewnątrz można zobaczyć wiele dekoracji i artefaktów religijnych, w tym ozdobny krucyfiks zaprojektowany przez Giotta i rzeźby stworzone przez Agostino di Duccio. Ponadto na ścianach, kolumnach oraz łukach znajduje się wiele marmurowych i stiukowych dzieł sztuki.

Italia Miniatura

Jest coś fascynującego w podziwianiu miniaturowych modeli najpiękniejszych miejsc na świecie. Jednym z nich jest Italia Miniatura, która prezentuje pięknie, szczegółowo wykonane modele słynnych włoskich budowli. Miejsce to znajduje się około 15 minut jazdy samochodem na północny – wschód od Rimini. Co ważne, atrakcja ta posiada parking dla Gości. Wewnątrz terenu znajduje się ponad 200 miniaturowych modeli, w tym Koloseum, Krzywa wieża w Pizie i katedra we Florencji. Każda struktura została wiernie odtworzona przy użyciu skalowanych planów. Oprócz modeli znajduje się tu także kolejka jednoszynowa, restauracja oraz centrum edukacyjne dla dzieci.

Piazza Tre Martiri

Jako serce miasta, na Piazza Tre Martiri posiada długą historię i wiele pięknych budynków. Na południowym krańcu placu znajduje się mały, ale imponujący kościół Chiesa Dei Paolotti i Tempietto di Sant Antonio. Natomiast na drugim końcu znajduje się wiele sklepów, restauracji oraz kawiarni. Często odbywają się tu również sezonowe targi, a nawet i koncerty muzyczne. Wspaniała architektura Piazza Tre Martiri i różnorodność znajdujących się tu udogodnień powodują, że plac ten jest doskonałym miejscem do spacerów.

Piazza Cavour

Piazza Cavour położony jest w historycznym centrum miasta Rimini i charakteryzuje się wspaniałą architekturą. Ten uroczy plac znajduje się około 5 minut spacerem od Piazza Tre Martiri i w odległości krótkiego spaceru od Museo della Citta. Na placu tym znajduje się m.in.: ratusz, Teatro Galli oraz Antica Pescheria. Co więcej, znajduje się tu również wiele kawiarni i restauracji, w których można zjeść pyszny posiłek lub napić się doskonałej włoskiej kawy.

Castel Sismondo

Castel Sismondo zbudowano w 1400 r. na polecenie Sigismondo Malatesty – władcy Rimini. W czasach swojej świetności był dużym kompleksem z otaczającymi go murami. Obecnie można podziwiać wyłącznie centralny donżon. Ta imponująca struktura nadal zajmuje ważne miejsce w kulturze i historii Rimini, natomiast na terenie zamku często odbywają się wystawy i targi. Co ciekawe, wszystko w tym zamku jest niezwykłe, począwszy od nieregularnego kształtu po połączenie różnych stylów. Istnieje możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem i poznania jego bogatej historii. Tablice informacyjne opisują historię zamku i potężnej rodziny Malatesta, natomiast wnętrza są często wykorzystywane do organizacji wystaw sztuki i innych wydarzeń kulturalnych.

Mirabilandia

Jeśli szukasz miejsca, do którego możesz zabrać rodzinę na całodniową wycieczkę, udaj się do parku rozrywki Mirabilandia. Park ten położony jest na północny – zachód od Rimini, obok Lago Standiana. Jest to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki we Włoszech i co roku odwiedza go ogromna liczba turystów. Można tu pojeździć na superszybkich kolejkach górskich, zjechać na zjeżdżalni, a nawet przejechać się na dużym diabelskim młynie.

Borgo San Giuliano

Niedaleko Ponte di Tiberio znajduje się kolorowe Borgo San Giuliano, z brukowanymi ulicami i jaskrawo pomalowanymi domami. Atrakcją tej dawnej małej miejscowości rybackiej są kolorowe sceny i wzory namalowane na ścianach niektórych domów. Kilka z nich opartych jest na filmach Federico Felliniego, który urodził się i dorastał w Rimini. Inne przedstawiają najważniejsze wydarzenia z życia rybaków. Z pewnością jest to okolica, gdzie warto wybrać się na spacer, szczególnie popołudniem i podczas tętniącego życiem festiwalu w połowie lipca.

Polecany artykuł: Wakacje w Rimini? Oto dlaczego warto tam pojechać!

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Rawenna hotele – TOP 18 polecanych hoteli w mieście

Ferrara atrakcje – TOP 15 najciekawszych rzeczy do zobaczenia

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności