Wakacje z dziećmi w Cesenatico – TOP 10 atrakcji

Tagi , , , ,

Cesenatico jest miastem przyjaznym dla rodzin z dziećmi szukających nadmorskich atrakcji. Możesz spędzać tu czas zarówno na plaży, opalając się i budując zamki z piasku, jak i bawić się w miejscach przyjaznych dzieciom. Zwiedzanie muzeów i zabytków, które opowiadają historię regionu oraz parków i placów zabaw, w których można spacerować wśród zieleni, to jedne z najlepszych miejsc w mieście. Wakacje z dziećmi w Cesenatico – co warto zobaczyć? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum Domu Morettiego – Casa Moretti

Spędzasz wakacje z dziećmi w Cesenatico? Wzdłuż brzegów Porto Canale (Kanału Portowego) znajduje się Casa Moretti, miejsce poświęcone literaturze i czytaniu. Jest to także miejsce spotkań czytelników z autorami książek. Casa Moretti (Muzeum Domu Moretti) oferuje bibliotekę i archiwum pisarza Marino Moretti (1885 – 1979). Urodzony i wychowany w Cesenatico – Moretti pisał poezję, opowiadania i powieści. Oryginalne wyposażenie wnętrza zapewnia interesujący wgląd w minione stulecie. Wstęp jest bezpłatny, a dla grup organizowane są wycieczki z przewodnikiem. Casa Moretti jest częścią Case-Museo dei poeti e degli scrittori di Romagna ( Dom-Muzeum poetów i pisarzy Romanii). Poza tym, często organizowane są tu konferencje, spotkania i inne inicjatywy kulturalne oraz literackie.

Lokalizacja: Via Marino Moretti 1, 47042 Cesenatico, Włochy

Otwarte: Lipiec-wrzesień Codziennie od 17:00 do 23:00 (zamknięte od października do czerwca)

Traghetto Mirko – podróż z jednego brzegu na drugi na zabytkowej barce

Aby przepłynąć Porto Canale (Kanał Portowy) na wyjątkowym statku, wejdź na pokład Traghetto Mirko przeznaczonego wyłącznie dla pieszych. Początki barki sięgają końca XX wieku, kiedy to sklepikarz posiadający dom na jednym brzegu i sklep na drugim, zbudował łódź z platformą ułatwiającą załadunek towarów oraz transport ludzi. Inicjatywa była tak popularna wśród jego rodaków, że pozostała w użyciu. Choć minęło już wiele czasu, Traghetto Mirko przetrwał i wciąż pływa.

Lokalizacja: Piazza Ciceruacchio, 47042 Cesenatico, Włochy

Otwarte: Codziennie od 7:30 do 12:30

Parco di Levante (Park Levante) – bujna zieleń i stawy obok plaży

Parco di Levante (Park Levante) szczyci się rozległymi trawnikami, otoczonymi śródziemnomorską roślinnością i stawami, które są siedliskiem dla różnych gatunków zwierząt. Można zatracić się w zielonej oazie zarośli i ścieżek, które znajdują się zaledwie rzut kamieniem od plaży. Dzieci mogą bawić się w placach zabaw, a Ty możesz zjeść przekąskę przy stołach piknikowych ustawionych dla wczasowiczów. Jest to duża przestrzeń, która obejmuje również ścieżki rowerowe i kawiarnię sprzedającą lody.

Lokalizacja: 47042 Cesenatico, Włochy

Otwarte: całą dobę

Gatteo a Mare – plaża idealna dla dzieci

Podczas wakacji w Cesenatico wybierz się na długi spacer lub przejażdżkę rowerem do Gatteo Mare o długości około 4,5 km. Plaża ma jedwabiście miękki piasek oraz czyste i płytkie wody, w których można się pluskać, dzięki czemu jest popularna wśród rodzin z dziećmi. Dla bezpieczeństwa ustawiono punkty pierwszej pomocy, a duży zespół ratowników czuwa nad bezpieczeństwem na morzu. Wieczorem historyczne centrum jest oblegane przez spacerowiczów, którzy korzystają z niższych temperatur na zewnątrz.

Lokalizacja: Via Milano, 10, 47043 Gatteo a Mare, Włochy

Otwarte: całą dobę

Fornace Romana di Ca’ Turchi – rzymskie piece Ca’ Turchi liczące ponad 2000 lat

Spacer lub przejażdżka rowerem po okolicy Cesenatico to doskonała okazja do odwiedzenia pozostałości Fornace Romana di Ca’ Turchi (rzymskich pieców Ca’ Turchi). Jest to osłonięty obszar wykopalisk archeologicznych, który jest łatwo dostępny. Zachowały się pozostałości 2 pieców, które prawdopodobnie były używane do produkcji posągów, biorąc pod uwagę, że w pobliżu znaleziono różne fragmenty rzeźb. Nadal można zobaczyć miejsca, w których wypalano materiały. Badania przeprowadzone na tym obszarze dowiodły, że obok budynków wykorzystywanych do produkcji znajdowały się również starożytne zabudowania.

Lokalizacja: Via Canale Bonificazione, 176, 47042 Cesenatico, Włochy

Otwarte: całą dobę.

Spazio Pantani – muzeum, w którym można ponownie przeżyć wyczyny mistrza

Spazio Pantani to muzeum poświęcone Marco Pantaniemu, które znajduje się obok dworca kolejowego. Jest to interaktywna przestrzeń, w której można zobaczyć zdjęcia i przedmioty opowiadające o wyczynach tego mistrza kolarstwa. Sale wystawowe noszą nazwy pasm górskich. Należą do nich Mortirolo, Alpe d’Huez i Bocchetta. Wspomnienia, świadectwa i opowieści multimedialne przeniosą Cię w czasie, abyś mógł odkryć sportową ( i nie tylko) historię tego wielkiego kolarza. Jeśli masz ochotę na pamiątkę, wewnątrz wystawy znajduje się mały sklepik z gadżetami i koszulkami. Dochody ze sprzedaży są przekazywane na cele charytatywne.

Lokalizacja: Via G. Cecchini, 2, 47042 Cesenatico, Włochy

Otwarte: Codziennie od 9:00 do 12:30 i od 15:00 do 18:30. Wyjątkiem są niedziele, wówczas Spazio Pantani otwarte jest w godzinach 09:00–18:30.

Parco Acquatico Atlantica Cesenatico – park wodny z tematycznymi strefami zabaw i zjeżdżalniami

Innym ciekawym pomysłem na miłe spędzenie wakacji z dziećmi w Cesenatico może być wizyta w Parco Acquatico Atlantica Cesenatico. Jest to przyjazny rodzinom park wodny pomiędzy Ponente Park i Porto Canale. Oferuje on dziesiątki przejażdżek, zjeżdżalni wodnych i stref tematycznych dla małych dzieci. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia w gorący letni dzień w Cesenatico. Poza tym, niektóre z najpopularniejszych atrakcji w Parco Acquatico obejmują 6 basenów, basen z falami, leniwą rzekę i zjeżdżalnie wodne. Przyjdź tu wcześnie, aby zająć najlepsze miejsca na słonecznym tarasie, na którym znajduje się mnóstwo parasoli i leżaków.

Lokalizacja: Piazza Marco Polo, 4, 47042 Cesenatico FC, Włochy

Otwarte: Codziennie w godzinach 09:30–19:00.

Zobacz także: Weekend w Cesantico

Monumento alle Spose dei Marinai

Nad brzegiem morza w Cesantico stoi Monumento alle Spose dei Marinai (Pomnik Narzeczonych Marynarzy). Ma on na celu upamiętnienie kobiety, które obserwowały horyzont, czekając na powrót swoich mężów z połowów na morzu. Ta nowoczesna rzeźba z brązu została stworzona przez Quinto Pagliarani i przedstawia kobietę z dwójką dzieci. Uwiecznia wzruszający moment, gdy chłopcy wskazują miejsce, w którym dostrzegli żagle łodzi ojca. Od 2019 r. wszyscy, którzy zdecydują się wziąć ślub w Cesenatico mogą zorganizować ją w tej ekskluzywnej lokalizacji na wybrzeżu Romanii. Miejsce to oferuje nowożeńcom i gościom jeden z najbardziej ekscytujących widoków na port, plac, chaty rybackie, morze oraz plażę.

Lokalizacja: Piazza Spose dei Marinai, Cesenatico, Włochy

Otwarte: całą dobę.

Museo della Marineria di Cesenatico – podziwiaj pływające zabytkowe żaglówki

W odległości krótkiego spaceru na południe od Piazza delle Conserve znajduje się Museo delle Marineria (Muzeum Morskie), z wydzieloną częścią w porcie. Jest ono wypełnione replikami około 8 starożytnych statków rybackich i morskich w różnych rozmiarach, niektóre z kolorowo zdobionymi żaglami. Dwa z nich są dostępne za pomocą ramp. Aby pogłębić swoją wiedzę, zajrzyj do galerii muzeum, w której znajdują się eksponaty z opisami również w języku angielskim. Bilety wstępu kosztują około 5 €.

Lokalizacja: Via Carlo Armellini, 18, Cesenatico, Włochy

Otwarte: Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu, ale w szczycie sezonu wakacyjnego w godzinach 10:00–12:00 i 17:00–23:00.

Stamperia Braghittoni – rzemieślnicza drukarnia

W starej drukarni przy Via Fiorentini można wydrukować własną pamiątkę z Cesenatico. Stamperia Braghittoni oferuje szeroką gamę ręcznie robionej pościeli, takiej jak obrusy, szlafroki i narzuty. Chociaż są one dostępne w różnych tradycyjnych nadrukach o tematyce adriatyckiej (ryby, muszle, wieloryby itp.), można je wykonać na zamówienie, a nawet samemu spróbować swoich sił z drewnianymi klockami drukarskimi. Budynek znajduje się na starym mieście za Piazza Ceceruacchio, w odległości krótkiego spaceru od portu Leonardo.

Lokalizacja: Via Fiorentini, 55, Cesenatico, Włochy

Otwarte: Codziennie od 09:30do 13:00 i od 16:00 do 19:00. W niedziele godziny te nieco się różnią 10:00–13:00.

Topolino Park – dobra zabawa z rodziną do późnych godzin nocnych

Chociaż technicznie rzecz biorąc Topolino Park znajduje się w nadmorskiej miejscowości Gatteo Mare jest on doskonałym miejscem do zabawy dla małych dzieci z mnóstwem gier i zajęć. Topolino (co po włosku oznacza „mała myszka” i jest nazwą włoskiej wersji Disneyowskiej Myszki Miki) posiada dobrze wyposażony plac zabaw. Jest tu także pokój gier wyposażony w gry wideo i tor gokartowy. Przejażdżki i funkcje są oparte na żetonach i można kupić 10 żetonów za kilka euro.

Lokalizacja: Via delle Nazioni, 92, Gatteo A Mare, Włochy

Otwarte: Codziennie od 9:00 do 0:00 (plac zabaw czynny od 17:00 do północy)

Viale Carducci – idealne miejsce na wieczorne spacery

Ta śródmiejska ulica w Cesenatico oferuje wiele miejsc, gdzie możesz kupić pamiątki i lody szczególnie w letnie wieczory (między czerwcem a sierpniem). To właśnie wtedy ta część zwykle ruchliwej Viale Carducci przekształca się w ekskluzywny deptak z pchlim targiem i lodziarniami, które pojawiają się wzdłuż ulicy. Poza tym, uliczni artyści często ożywiają to miejsce swoimi występami. O każdej porze roku, w dzień i w nocy, można wybrać się tu na spacer.

Lokalizacja: Viale Carducci, Cesenatico, Włochy

Otwarte: całą dobę

Polecany artykuł: Co warto zobaczyć w pobliżu Bolonii?

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

TOP 20 najlepszych lokalnych i ekskluzywnych restauracji w Bolonii

Wakacje w Cervia – atrakcje, plaże i noclegi

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności