Punkty widokowe w Bolonii

Tagi , , , ,

Bolonia zwana za sprawą swoich charakterystycznych budynków również czerwonym miastem najwięcej swego uroku ukarze, gdy spojrzymy na nią z góry. Jest to bowiem miejsce, w którym za każdego rogu dostrzec można nowe arkady, kryte pasaże, architektoniczne perełki i jedyne w swoim rodzaju wieże mieszkalne. Gdzie więc kierować swoje pierwsze kroki w Bolonii w poszukiwaniu punktów widokowych w tym wyjątkowym włoskim mieście, aby móc w pełni dostrzec jego piękno?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wieża Asinelli

Wieża Asinelli znajduje się przy Piazza di Porta Ravegnana. Jest to najpopularniejszy punkt widokowy w Bolonii o wysokości 97 m. Waz z wieżą Garisenda znajdującą się kilka metrów dalej o wysokości 48 m stanowią obecnie symbol miasta zwany Due Torii. Niegdyś w tej części Włoch były to bardzo popularne budowle mające szerokie zastosowanie obecnie z 180 zostało ich zaledwie 20.

Za sprawą swojego wyglądu w przekroju będącego kwadratem i mierząc najczęściej do 30 metrów wysokości, stanowiły nieodzowny pejzaż całego regionu. Wieża Asinelli jest jednak wyjątkowa, swą sławę zawdzięcza niebywałej wysokości oraz wyjątkowej smukłości. Jest także najwyższą pochyloną średniowieczną wieżą we Włoszech. Na Asinelli można wejść w godzinach od 9:30 do 19:30 w okresie od 1 marca do 5 listopada oraz od 9.30 do 17.45 w czasie od 6 do 28 lutego kupując bilet wstępu za 5 €. Rozciąga się z niej niebywała panorama na czerwone miasto i okoliczne zielone wzgórza.

Dzwonnica Katedry św. Piotra w Bolonii

Katedra znajduje się przy Via dell’Independenza w samym centrum Bolonii. Sąsiadująca z nią dzwonnica mierzy 70 m, co daje jej miano drugiego co do wysokości punktu widokowego w mieście. Sama katedra została wybudowana na zgliszczach wcześniejszej w roku 1184. W jej wnętrzu możemy podziwiać liczne dzieła sztuki w tym Zwiastowanie Pańskie mistrza Ludovico Carracciego. Interesującym miejscem pod względem punktu widokowego jest jednak znajdująca się tu dzwonnica. Stanowi ona niezwykłą budowlę bowiem w jej wnętrzu zamiast typowych schodów, znajdziemy jedynie pochylnię wznoszącą się ku szczytowi, której zwieńczeniem jest 3300- kilogramowy dzwon La Nonna (Babcia) i oczywiście niesamowity widok na centrum miasta. Wejście na jej szczyt kosztuje 5 €.

Taras Bazyliki św. Petroniusza

Sama Bazylika św. Petroniusza znajduje się przy Piazza Maggiore w Bolonii i jest największym kościołem w mieście oraz siódmym co do wielkości w Europie. Jego budowa została rozpoczęta w 1390 roku i do dziś nie została ukończona. Taras znajdujący się na wysokości 54 m służący za punkt widokowy został wybudowany jako pomocniczy w czasie prac budowlanych. Na taras można dostać się, pokonując schody pomiędzy rusztowaniami lub przeszkloną windą. Środki zbierane za każdy wjazd w wysokości 5 € stanowią wsparcie finansowe na poczet dalszej budowy.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Bolonia – praktyczne informacje dla podróżnych

Modena, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, dojazd

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności