Pogoda i temperatura w Riminii w ciągu roku

Tagi , , , ,

Rimini znajduje się w niezwykle popularnej części włoskiego wybrzeża. Nie tylko jest to miasto niezwykle barwne, ale również niezwykle piękne. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam zmierzają coraz większe tłumy turystów, którzy nie tylko są nastawieni na błogi wypoczynek, ale również chcą zapoznać się z przepiękną architekturą i mnogością zabytków, jakie Rimini ma do zaoferowania. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że niektórzy z nas, mogą cieszyć się urlopem i możliwością podróży w lipcu, a inni zaś w marcu. Z tego też względu podróżni często zastanawiają się, czy wyjazd do Rimini w okresie innym niż sezon letni w ogóle będzie miała sens. Z tego też powodu warto zapoznać się z tym, jak prezentuje się pogoda w Riminii w poszczególnych miesiącach w roku, a także jak w tym czasie wygląda temperatura wody.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w Riminii w poszczególnych miesiącach

Rimini jako miasto, znajduje się w sferze klimatu śródziemnomorskiego. Klimat ten charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest on dość łagodny, przyjazny, a także umiarkowanie ciepły. Niemniej jednak, można zauważyć wyraźne rozróżnienie na sezon letni- ciepły, a także sezon zimowy. W Rimini sezon chłodniejszy przypada na miesiące od grudnia do stycznia. W tym okresie z pewnością żaden z turystów nie musi zastanawiać się nad tym, jakie wartości pokazują wówczas termometry pogodowe. Niemniej jednak jak przedstawiają się temperatury w Rimini w innych, cieplejszych miesiącach?

Pogoda w Riminii – wiosna

 • marzec – miesiąc ten co prawda nie rozpieszcza pod względem temperatur, niemniej jednak średnio wahają się one na poziomie od 10 do nawet 13 stopni Celsjusza. Sporą przeszkodą dla podróżnych może być jednak dość duża ilość opasów i dni deszczowych, które występują w tym okresie.
 • kwiecień – temperatura stopniowo wzrasta i może osiągać ona nawet 15 stopni Celsjusza, co przy świecącym słońcu na pewno nie pozwoli turystom zmarznąć. Niestety kwiecień należy do jednych z najbardziej deszczowych miesięcy w Rimini, a opady oscylują w granicach 75 mililitrów.
 • maj – w maju temperatury wzrastają nawet do 18 stopni Celsjusza, więc jest to dość dobra pora by odwiedzić Rimini. Występuje bardzo duża liczba dni słonecznych, a amplituda temperatur pomiędzy dniem a nocą nie jest zbyt wysoka. Liczba opadów również sukcesywnie się zmniejsza.

Lato w Riminii

 • czerwiec- to jeden z cieplejszych miesięcy w Rimini, gdzie termometry często pokazują około 22 stopnie Celsjusza. Najważniejsze jest to, że nie występuje w tym okresie duża ilość dni deszczowych, co jest gwarancją udanych wakacji.
 • lipiec- to jeden z najgorętszych miesięcy we włoskim Rimini. Termometry mogą pokazywać od 25 do nawet 30 stopni Celsjusza. Warto podkreślić, że to lipiec jest jednym z najsuchszych miesięcy w mieście, a dni deszczowe praktycznie nie występują. Liczba opadów spada do jedynie 30 mililitrów, co na pewno nie przeszkodzi turystom w wypoczynku.
 • sierpień- w sierpniu dobra pogoda w Rimini nadal trwa. Temperatury sięgają około 23- 27 stopni Celsjusza. Liczba opadów również nie powinna nikogo przerazić, gdyż wynosi ona około 42 mililitry. Sierpień jest również jednym z najcieplejszych miesięcy w mieście.

Pogoda w Riminiijesień

 • wrzesień- pora wrześniowa to okres, kiedy temperatury powietrza powoli spadają, niemniej jednak we wrześniu podróż do Rimini może być wciąż jak najbardziej udana. Termometry dalej będą pokazywać około 20- 22 stopni Celsjusza. Wzrasta jednak liczba opadów, a to oznacza, że można spodziewać się również o wiele większej ilości dni deszczowych.
 • październik- miesiąc ten również będzie dość dobrym okresem na wizytę w Rimini. Co prawda termometry będą pokazywać około 17 stopni Celsjusza, jednak w dalszym ciągu jest to dość dobra pogoda, sprzyjająca zwiedzaniu. Niemniej jednak turyści mogą spodziewać się znaczącej liczby opadów i dni deszczowych.
 • listopad- to jeden z ostatnich miesięcy, w których temperatury w Rimini wciąż utrzymują się powyżej 10 stopni, a dokładniej termometry w listopadzie pokażą około 13 stopni Celsjusza. Niestety, listopad jest również miesiącem z największą sumą opadów, która wynosi aż 95 mililitrów.

Temperatury wody w poszczególnych miesiącach w Rimini

Turyści z pewnością nie odmówią sobie kąpieli w przepięknych wodach morza u wybrzeży Rimini. Z tego też względu, warto zapoznać się z tym, jak przedstawiają się średnie temperatury wody w poszczególnych miesiącach, co z pewnością pomoże w dokładnym zaplanowaniu wakacji. Tak więc:

 • marzec – temperatura wody u wybrzeży Rimini waha się w granicach 10 stopni Celsjusza, co z pewnością nie zachęci do kąpieli.
 • kwiecień – temperatura wody wzrasta do około 12 stopni Celsjusza.
 • maj – woda osiąga temperaturę 15 stopni Celsjusza, co może być rozsądną wartością sprzyjającą morskim kąpielom.
 • czerwiec – temperatura wody osiąga nawet 20 stopni Celsjusza, więc jest ona idealna do błogiego wypoczynku w morskich falach.
 • lipiec – woda osiąga jeszcze wyższą temperaturę, która utrzymuje się na poziomie 25 stopni Celsjusza.
 • sierpień – w wodzie można spodziewać się nawet 27 stopni Celsjusza.
 • wrzesień – temperatura wody wciąż utrzymuje się na poziomie 24 stopni Celsjusza.
 • październik – wciąż można korzystać z morskich kąpieli w wodzie o temperaturze około 20 stopni Celsjusza.
 • listopad – temperatury wody drastycznie spadają do około 16 stopni Celsjusza.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Bolonia – hotele blisko lotniska

Parki w Bolonii i inne zielone zakątki

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności