Pogoda i temperatura w Bolonii w ciągu roku

Tagi , , , ,

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Marzec

W marcu średnia temperatura w Bolonii wynosi około 14°C w ciągu dnia, zaś nocą spada do około 6°C. Opady deszczu mogą pojawić się przez około 8 do 12 dni w ciągu całego miesiąca, także warto zabrać ze sobą podręczną parasolkę i kurtkę przeciwdeszczową. W marcu możemy spodziewać się niecałych 8 godzin słonecznych. Mimo możliwych opadów deszczu pogoda w Bolonii w marcu jest raczej łagodna i sprzyja zwiedzaniu.

Pogoda w Bolonii – Kwiecień

Kolejny miesiąc, kwiecień, jest już nieco cieplejszy. W ciągu dnia możemy spodziewać się średnich temperatur na poziomie 19°C, natomiast nocą 9°C. Dzień powoli się wydłuża, a liczba godzin słonecznych wynosi już około 10. Podróżując w kwietniu, wciąż trzeba mieć na uwadze przelotne opady deszczu, które mogą pojawić się przez około 10 do nawet 16 dni w skali miesiąca. Nie jest to jednak przeszkoda, która bardzo odstrasza turystów, ponieważ w Bolonii znajdziemy mnóstwo arkad – zadaszonych „chodników”  – co pozwala cieszyć się eksplorowaniem miasta nawet przy mniej sprzyjających warunkach.

Maj

Maj w Bolonii przynosi dość przyjemne temperatury na poziomie około 22°C w ciągu dnia. Noce są nieco chłodniejsze ze średnią temperaturą 11°C. Liczba dni z możliwymi opadami deszczu również maleje, wynosząc około 10 do 14 dni w ciągu miesiąca. Liczba godzin słonecznych w maju wynosi 11, co daje bardzo przyjemny wynik. Z pewnością jest to dobry okres na odwiedzenie Bolonii – pogoda jest coraz przyjemniejsza, a sezon turystyczny nie rozpoczął się jeszcze na dobre.

Czerwiec

W czerwcowym słońcu możemy się już bardzo przyjemnie wygrzewać, ponieważ średnia temperatura w ciągu dnia wynosi już 28°C. Wieczorne i nocne spacery wciąż są w zasięgu naszej ręki, zachęcając przyjemną temperaturą około 16°C. Liczba godzin słonecznych wydłuża się do 12, co pozwala jeszcze dłużej cieszyć się dniem. W czerwcu przelotne opady deszczu mogą spotkać nas przez około 12 dni w ciągu miesiąca.

Pogoda w Bolonii – Lipiec

Lipiec jest miesiącem, kiedy średnia temperatura w ciągu dnia osiąga swoje maksimum w skali roku. Jest to nawet 31°C! Noc również jest ciepła, ze średnią temperaturą około 18°C. Dzień się nie skraca – liczba godzin słonecznych pozostaje na tym samym poziomie co w czerwcu. Przelotne opady deszczu mogą się zdarzyć przez około 8 dni w skali miesiąca. Przy tych temperaturach z pewnością będą jednak co najwyżej miłym orzeźwieniem, nie należy więc się nimi przejmować.

Sierpień

Sierpień jest drugim najcieplejszym miesiącem w Bolonii w ciągu roku. Średnie temperatury są tak samo wysokie jak w lipcu i wynoszą 31°C w ciągu dnia i 18°C nocą. Dzień wciąż jest przyjemnie długi – liczba godzin słonecznych, niezmiennie od czerwca, wynosi 12. Sierpień ma dodatkowo jeszcze jedną zaletę – opadów deszczu możemy spodziewać się przez około 8 dni w ciągu roku, co daje nam aż 23 dni bez opadów w skali miesiąca. Podróżując do Bolonii w okresie od czerwca do sierpnia musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem, ponieważ indeks UV utrzymuje się na wysokim poziomie 6.

Pogoda w Bolonii – Wrzesień

Wrzesień w Bolonii pod względem temperatur niewiele różni się od czerwca. W ciągu dnia możemy spodziewać się przyjemnych 26°C, natomiast nocą 16°C. We wrześniu nieznacznie zaczyna skracać się dzień, pozostawiając nam około 10 godzin słonecznych. Słońce również nie jest już tak silne jak w poprzednich miesiącach, a indeks UV spada do poziomu 5. Powoli zwiększa się również liczba dni z opadami – w tym miesiącu jest ich około 10.

Październik

Miłośnicy nieco niższych temperatur mogą wybrać się do Bolonii w październiku, kiedy w ciągu dnia średnia temperatura wynosi około 20°C, natomiast nocą jest to 12°C. Opady deszczu występują w podobnej częstotliwości co we wrześniu, jednak w październiku poczujemy już różnicę w długości dnia. Do naszej dyspozycji pozostaje około 6 godzin słonecznych, a liczba ta na powrót zacznie wydłużać się dopiero w marcu.

Listopad

W listopadzie panujące temperatury są zbliżone do marca, ponieważ w ciągu dnia średnia temperatura wynosi 13°C, a nocą 7°C. Długość dnia od października pozostaje niezmienna i wynosi około 6 godzin słonecznych. Opadów deszczu możemy spodziewać się przez około 10 dni w skali miesiąca. Słońce jest już o wiele słabsze, a indeks UV wynosi 2, co stopniowo zacznie wzrastać dopiero w marcu.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Darmowe parkingi w Bolonii – gdzie parkować?

Bolonia – hotele blisko lotniska

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności