Kiedy najlepiej jechać do Bolonii?- pogoda i temperatura w poszczególnych miesiącach

Tagi , , , , , ,

Wakacyjne wyjazdy kojarzą się nam z tym, że odbywamy je głównie latem. Jednak nie każdy z nas może cieszyć się urlopem w lecie. Niestety, różne sytuacje sprawiają, że wolne może przypaść nam nawet na miesiące jesienne. Jednak czy w takiej sytuacji musimy rezygnować z wyjazdu? Wszystko zależy od tego, gdzie go zaplanowaliśmy. Obecnie największą popularnością cieszy się włoska Bolonia. Miasto to jest prawdziwą kolebką włoskiej kultury i sztuki. Jak więc prezentuje się tam pogoda i temperatura w ciągu roku? Kiedy warto jechać do Bolonii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kiedy zaplanować wyjazd do Bolonii?- pogoda w poszczególnych miesiącach

Bolonia to jedno z najpiękniejszych, włoskich miast. To właśnie tam najbardziej intensywny rozwój przeżywała sztuka i kultura Italii. Nic więc dziwnego, że turyści chcą zgłębić wszystkie tajemnice miasta osobiście. Jednak które miesiące będą najlepsze na wyjazd?

Pogoda w Bolonii- marzec

Marzec jest miesiącem, w którym w Bolonii zaczyna się kalendarzowa wiosna. Nie można jednak mówić o wyraźnym ociepleniu. W marcu w mieście turyści mogą spodziewać się temperatur rzędu około 12-13 stopni Celsjusza. Warto jednak zauważyć, że pojawia się dość solidna ilość opadów i silny wiatr. Nie oznacza to jednak tego, że nie można cieszyć się włoskim słońcem.

Temperatury w mieście Bolonia- kwiecień

Kwiecie to z kolei miesiąc, który przynosi do miasta znaczne ocieplenie. Temperatury przekraczają momentami 15 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest jednak to, że znacznie zmniejsza się ilość opadów. Podmuchy wiatru miejscami mogą być dalej wyjątkowo silne. Kwiecień jest jednym z lepszych miesięcy na wizytę w Bolonii.

Maj

Miesiąc maj nieodłącznie kojarzy się nam z potężnym ociepleniem. Nie inaczej jest również w Bolonii. W poszczególnych dniach termometry mogą wskazywać nawet 24 stopnie Celsjusza. Maj to również miesiąc w którym dalej, sukcesywnie zmniejsza się liczba opadów. Turyści decydujący się na podróż do Bolonii w maju, z pewnością nie będą narzekać na pogodę.

Przeczytaj również: Bolonia – polecane hotele blisko lotniska

Bolonia w czerwcu

Czerwiec to świetny okres na złożenie wizyty w mieście włoskiej sztuki i kultury. Można śmiało powiedzieć, że rozpoczyna się tam sezon letni. Temperatury sięgają 26 stopni Celsjusza. Opady w czerwcu są znikome lub praktycznie wcale nie występują. Podobnie przedstawia się sytuacja związana z podmuchami wiatru. Bolonia w czerwcu zwykle zapełnia się turystami, którzy korzystają ze słonecznej pogody.

Temperatury w miesiącu lipcu

Lipiec w Bolonii to jeden z najcieplejszych miesięcy. Termometry zgodnie pokazują od 30 do nawet 32 stopni Celsjusza. Nie da się ukryć, że jest to najlepszy moment na odwiedzenie miasta. Dni deszczowe w lipcu praktycznie nie występują. Turyści mogą cieszyć się pełnym słońcem.

Sierpień w urokliwej Bolonii

Sierpień to również miesiąc wakacyjny. Niemniej jednak temperatury powoli zaczynają spadać. W sierpniu turyści w Bolonii dalej mogą oczekiwać około 26-28 stopni Celsjusza. Dalej mogą również cieszyć się bezchmurnym niebem i brakiem opadów. Sierpień również jest jednym z lepszych miesięcy na odwiedzenie Bolonii. Z pewnością okres ten przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie przepadają za upałami.

Pogoda we wrześniu

We wrześniu w Bolonii dalej można cieszyć się wyjątkowo słoneczną pogodą. Termometry za oknami będą pokazywać około 26 stopni Celsjusza. Nie da się jednak ukryć, że w tym miesiącu trzeba spodziewać się nieco większej ilości dni deszczowych. W tym miesiącu bowiem rozpoczyna się jesień, czyli jednak z najbardziej deszczowych pór roku w Bolonii.

Warto wiedzieć – Darmowe parkingi w Bolonii

Deszczowy październik w Bolonii

Październik jest miesiącem dość ciepłym, jednak deszczowym. Temperatury w Bolonii utrzymują się na poziomie 20-22 stopni Celsjusza. Niestety, pojawia się także znaczna ilość dni deszczowych. Jednak turyści, którym to nie przeszkadza, dalej mogą cieszyć się wakacjami.

Pogoda w Bolonii w listopadzie

Listopad to niestety miesiąc, w którym temperatury w mieście mocno spadają. Termometry mogą nawet pokazać 11 stopni Celsjusza. Jest to więc spore ochłodzenie. Co więcej, znacznie zwiększa się również ilość intensywnych opadów. Bolonia w tym miesiącu przybiera całkowicie jesienne barwy.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Wakacje w Rimini? Oto dlaczego warto tam pojechać!

Emilia Romania i 10 najlepszych gospodarstw agroturystycznych

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności