Darmowe parkingi w Bolonii – gdzie parkować?

, Tagi , , ,

Bolonia to przepiękne miasto, które uznawane jest za jedną z najpiękniejszych miejscowości we Włoszech. Wakacje w tym miejscu na pewno będą niezapomnianym przeżyciem. Zanim jednak wybierzemy się tutaj na urlop, warto zadbać o kilka ważnych aspektów. Oprócz zarezerwowania noclegu czy zaplanowania wycieczki po mieście, należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Osoby, które wybierają się do Bolonii samochodem lub planują wypożyczyć auto na miejscu, powinny dowiedzieć się nieco więcej o parkingach we Włoszech. Gdzie można znaleźć darmowe parkingi w Bolonii? Gdzie parkować auto np. podczas zwiedzania zabytków?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Parkowanie we Włoszech

Parkowanie we Włoszech wielu osobom kojarzy się z czymś bardzo uciążliwym i sprawiającym wiele problemów. Parkingów nie ma zbyt dużo i wiele osób ma kłopot ze znalezieniem odpowiedniego miejsca parkingowego. Problem ten dotyczy nie tylko turystów, ale również mieszkańców miast. Nie oznacza to jednak, że znalezienie miejsca parkingowego jest niemożliwe. Zanim jednak przyjedziemy tutaj na wczasy, warto dowiedzieć się nieco więcej o parkingach w tym kraju. Należy zwracać uwagę na kolor linii parkingowych. Linie pomalowane na biało oznaczają, że w danym miejscu można parkować za darmo i bez ograniczeń, a linie żółte znajdują się przy parkingach, które są zarezerwowane dla konkretnych osób i potrzebujemy uprawnień, aby zostawić auto w takim miejscu. Z kolei niebieskie linie to płatne strefy parkowania, a różowe są przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz dla świeżo upieczonych mam.

Istnieje również możliwość zostawiania aut wzdłuż ulicy, nawet jeśli nie ma tutaj żadnych linii parkingowych, jeśli nie znajduje się tutaj oczywiście znak zakazu parkowania. Jest to bardzo popularna opcja nie tylko w Bolonii, ale w całym kraju i wiele osób korzysta z tego typu parkingu. Jeśli zauważymy samochody zaparkowane wzdłuż ulicy, warto sprawdzić czy znajdzie się dla nas wolne miejsce. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i nie będziemy musieli szukać innych miejsc parkingowych.

Darmowe parkingi w Bolonii

Skoro już wiemy jak wyglądają oznaczenia parkingów we Włoszech, czas na najważniejszą część – darmowe parkingi w Bolonii. Wielu osobom wydaje się, że znalezienie darmowego miejsca parkingowego w tym mieście graniczy z cudem. Na szczęście nie jest to prawda. W Bolonii znajdziemy całkiem sporo bezpłatnych miejsc parkingowych w różnych częściach miasta. Jeden z darmowych parkingów znajduje się przy ulicy Via Legnano. Jest on usytuowany w pobliżu obiektu sportowego Centro Sportivo Cavina. Bezpłatny parking znajdziemy także przy ulicy Via Vittoria przy siedzibie fundacji MAST. Inny popularny i darmowy parking znajduje się przy ulicy Via Don Luigi Sturzo. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które chcą zrobić zakupy, gdyż w pobliżu znajdziemy wiele sklepów. Oprócz tego możemy tutaj także znaleźć kilka restauracji.

Warto rozglądać się za darmowymi parkingami w pobliżu takich obiektów jak McDonald’s czy Lidl. Nie dość, że często są one bezpłatne, to są one zazwyczaj także czynne przez całą dobę. Takie parkingi są zazwyczaj duże, więc bez problemu znajdziemy wolne miejsce, a do tego mają dobre wejście i zjazd, więc parkowanie tutaj nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Darmowy parking usytuowany jest także przy stacji kolejowej Casalecchio Garibaldi. Jest to końcowa stacja linii kolejowej Bolonia-Vignola. Bezpłatne parkingi można znaleźć także przy niektórych hotelach oraz innych obiektach noclegowych. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzić czy parking jest darmowy tylko dla gości danego obiektu, czy dla wszystkich osób. Musimy także pamiętać, że w Bolonii w wielu miejscach obowiązuje całkowity zakaz wjazdu, dlatego musimy być uważni i przyglądać się oznakowaniom. W niektórych miejscach samochodami mogą poruszać się wyłącznie mieszkańcy. Bolonia to duże miasto, pełne zwiedzających i innych osób, dlatego czasami możemy mieć problem ze znalezieniem parkingu ze względu na duże zatłoczenie, jednak wbrew pozorom można tutaj znaleźć sporo darmowych miejsc parkingowych.

Najlepsze hotele w Bolonii

Poprzedni

Sztuka uliczna w Bolonii

Pogoda i temperatura w Bolonii w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności